У Кельменцях дворічна дитина впала у кому після лікування у районній лікарні. Їй приписали пити... "Боржомі". Прокуратура порушила справу (ОНОВЛЕНО)

ХТО ВІДПОВІСТЬ, ПАНЕ ФИЩУК?! / 

 

За фактом неналежного виконання медичними працівниками Кельменецької районної лікарні професійних обов'язків, зареєстровано кримінальне провадження

У понеділок, 19 березня, в засобах масової інформації з’явилось інформаційне повідомлення щодо неналежного надання медичної допомоги працівниками Кельменецької районної лікарні дворічному хлопчику, що призвело до коматозного стану дитини.

Батьки чи інші родичі дитини до Кельменецького відділу поліції або Кельменецької місцевої прокуратури з даного приводу не звертались, однак на підставі вивчення публікацій, оприлюднених у ЗМІ, Кельменецькою місцевою прокуратурою було прийнято рішення про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 140 Кримінального кодексу України (невиконання чи неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому).

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснює Кельменецький відділ поліції під процесуальним керівництвом Кельменецької місцевої прокуратури.


Прес-служба прокуратури Чернівецької області

 

*****

 

Що для нас найважливіше? Ні, навіть не власне життя, а життя наших дітей. Тому коли йому існує загроза, ми робимо все можливе, аби не допустити фатальних наслідків, і звертаємося за кваліфікованою медичною допомогою. Саме так вчинила й сім’я Дворникових зі Слобідки Кельменецького району. Коли дворічному Артемчику 4 березня стало зле і симптоми нудоти та підвищення температури не зникали, батьки вирішили, що зранку необхідно їхати на огляд в Кельменецьку ЦРЛ.

  

Зі слів жінки, від підвищеного рівня ацетону її онуку призначили лише звичайну воду “Боржомі” та “Рео”, а потім, коли стан дитини погіршився, викликаний анестезіолог ігнорував вмовляння матері забрати сина у відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

 

Лікар-педіатр Людмила Аузяк, яка лікувала пацієнта у дитячому відділенні, заперечує свою провину в тому, що зараз дитина в комі, адже, як вона говорить, у своїй медичній практиці ще ніколи не зіштовхувалася з діагнозом, який поставили маленькому Тимурчику – синдромом Рея, і підозрює, що він розвинувся на фоні приймання дитиною аспірину. 

 

Як це відбулося – дізнаєтеся із запису телефонної розмови з бабусею хворого хлопчика Мариною Василівною:


Спілкуючись з матір’ю Тимура, почула від неї ряд запитань: “Чи можна було давати дитині такого віку “Боржомі” в об’ємі двох літрів, як призначили лікарі? Чи можна було ставити укол “Но-Шпа” у такому віці? Чому лікар-реаніматолог відмовився забрати хлопчика у відділення, аргументуючи, що не має права робити це в такому стані (а якого стану ще потрібно було чекати? передсмертного?)

 

Як би там не було, а дитина зараз в комі. І, за словами родичів Тимурчика, саме бездіяльність місцевих лікарів найбільше цьому посприяла. Мати і бабуся хлопчика просять про оприлюднення та пошук істини, адже на місці Тимура вже завтра може опинитися хтось із нас, хтось із наших дітей.

 

Яна ЦИКНЄВА, Буковина-24 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації