БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НОВИНИ   >>> 20 Жовтня 2016

У Новодністровську встановили меморіальні дошки загиблим воїнам (ФОТО)

СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ! / 

День Покрови Пресвятої Богородиці, що вже вдруге відзначався як державне свято День захисника України, в Новодністровську відбулися урочистості з нагоди встановлення меморіальної дошки героям Сергію Корнецькому та Іллі Василашу. Це наші співвітчизники, що загинули в неоголошеній війні на вкраїнському сході, пише Північно-Бессарабський портал.
 
З державним прапором, знаменом міста та церковними хоругвами пройшли новодністровці колоною до Буковинського ліцею-інтернату, де за рішенням оргкомітету відтепер увіковічено пам’ять про полеглих за Україну воїнів.
 
В цій будівлі, де в минулому була розташована Новодністровська середня школа №2, провів шкільні роки Сергій, а сьогодні зростають юні патріоти, майбутні захисники України. Покривало з меморіальної дошки зняли син Іллі Василаша учасник бойових дій Володимир Василаш та вітчим Сергія Корнецького Святослав Цибуляк. Обряд її освячення провів настоятель Храму Різдва Святого Іоанна Предтечі Митрофорний протоієрей Николай Гудима.
 
Поминальні слова прозвучали від директора школи № 2 Раїси Кисельової, заступника Новодністровського міського голови Анатолія Білоткача, учасника бойових дій в зоні АТО, заступника міського голови Миколи Козака, голів громадських організацій «Біла фортеця» та «Народна сила» Павла Марценюка та Миколи Данилюка, військового комісара Сокирянського РВК Сергія Третьяка, депутата міської ради Валентини Поцелуйко.
 
Як повідомляється на сайті Новодністровської міської ради, кошти на виготовлення та встановлення меморіальної дошки зібрали громадські організації «Народна сила» та «Біла фортеця». А квіти та пам’ятні свічі поклали до неї вдячні новодністровці, земляки полеглих патріотів.

Довідково:

КОРНЕЦЬКИЙ Сергій Григорович

Дата та місце народження: 1 червня 1980 р., м. Новодністровськ, Чернівецька область.

Дата та місце загибелі: 22 листопада 2015 р. (помер від поранень).

Звання: Солдат.

Підрозділ: 55-а окрема артилерійська бригада.

Обставини загибелі: Помер 22 листопада 2015 р. в Опіковому центрі м. Києва внаслідок опіків 70% тіла, отриманих під час пожежі в польовому таборі ЗСУ в Донецькій області.

Сімейний стан: Неодружений, залишилася мати.

Місце поховання: с.Виноградне, Мурованокуриловецький район, Вінницька область.

ВАСИЛАШ Ілля Євгенович («Дід»)

Дата та місце народження: 2 серпня 1959 р., с.Горбівці, Глибоцький район, Чернівецька область.

Дата та місце загибелі: 27 липня 2014 р., смт. Георгіївка, Лутугинський район, Луганська область.

Звання: Солдат.

Посада: Стрілець-помічник гранатометника.

Підрозділ: 24-й батальйон територіальної оборони "Айдар".

Обставини загибелі: Загинув 27 липня 2014 р. під час бою в районі смт. Георгіївка, Лутугинський район, Луганська область. Разом з Іллєю загинули підполковник С. Коврига, старший лейтенант І. Римар, старший сержант С. Шостак, старший солдат І. Куліш, солдат М. Личак, солдат А. Алієв, солдат С. Менюк, солдат О. Квач, солдат М. Вербовий, солдат О. Давидчук та солдат В. Бойко.

Місце поховання: с. Горбівці, Глибоцький район, Чернівецька область.

Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).
 
 
 
 
 
 
БукІнфо (с)
Фото Віти Плитус