БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 23 Листопада 2015

У Чернівцях «Посли Реформ» переконували, що ситуація в об’єднаних громадах гіршою вже не буде. Але «раю» найближчим часом чекати теж не варто...

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ В ДІЇ / 

До Чернівців 23 листопада приїхала команда «Послів Реформ» зі столиці України, щоб вкотре розповісти про переваги та перспективи реформи з децентралізації. Як зазначили на спільній з головою Чернівецької ОДА прес-конференції народні депутати Віктор Кривенко та Павло Кишкар, реформа надасть можливість невеликим населеним пунктам об’єднатися і створити велику спроможну громаду. А також отримає колосальний ресурс.


«Перш за все громади отримають колосальний додатковий ресурс. В цьому році ми прийняли зміни в новий бюджетний кодекс, який фактично віддав кошти на місця. Якщо подивимось, Львів – плюс мільярд, Вінниця – плюс 400 мільйонів, 150 мільйонів Хмельницькому. Всі міста отримали шалений додатковий ресурс у розпорядження громад і це відповідальність людей, кого вони обирають. Ми бачимо, що у нас явка на виборах складає 20-30%. Тепер ті, хто не прийшли на вибори, є відповідальні за те, що в їхньому місті твориться. Але вони не мають права жодної претензії владі сказати, бо вони не приймали участі у її виборі», - зазначив нардеп Віктор Кривенко.

За словами народного обранця, ситуація з покращенням умов існування в об’єднаних територіальних громадах буде лише покращуватися.

«Ситуація дуже проста. Це та унікальна ситуація, коли гірше не буде. Тобто є, як є, і створилася можливість, щоб було краще. Тепер у трьох сіл, які об’єдналися, залишається 60% ПДФО, у них є частина прибутку від підприємств, зареєстрованих на їхній території, чого не було раніше. У них менше витрат на адміністрацію, менше витрачають на непотрібних чиновників, бо вони фізично не потрібні», - додав Кривенко.

Водночас експерт з децентралізації Ігор Бабюк відзначив, що наразі в Чернівецькій області відбулося лише механічне об’єднання громад і «раю» з 1 січня місцевим громадам очікувати не варто.

«Це фундаментальна реформа. Але її потрібно починати з фундаменту, тобто з Конституції України, щоб привести її у відповідності до тих понять, які внесені в Закон України «Про об’єднані територіальні громади». Тому що вже зараз ті практики, а саме голови об’єднаних громад, вже побачили, що через недосконалість законів, вони не можуть провести дуже багато процедур. Тобто відбулося механічне об’єднання територіальних громад. Чи буде в них «рай» з 1 січня? Ні, не буде. Для того, щоб громада почала функціонувати самостійно, для цього потрібно розбудувати систему органів влади, інфраструктуру під цю систему, потрібно розшири податкову базу», - зауважив експерт.

Також народні депутати й експерти зустрілися з новообраними головами територіальних громад Чернівецької області.
 
 
 


БукІнфо (с)
Фото й відео – Максим Козменко