БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  БІЗНЕС   >>> 23 Квiтня 2012

Група компаній Дмитра Фірташа Group DF та найбільші підприємства Буковини створили фонд підтримки бізнесу молодих, який на першому етапі планує профінансувати 20 бізнес-проектів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

ІНІЦІАТИВА / 


У Чернівцях за участю влади, керівників підприємств презентували Інвестиційний фонд «Буковина», який надаватиме кредити для відкриття молодіжного бізнесу і на підтримку підприємств області, ініціатором створення якого виступив мільярдер Дмитро Фірташ і Чернівецька ОДА.

Як повідомляє прес-служба ОДА, наповнення Фонду складає три мільйони гривень. Більшу частину коштів дав засновник групи компаній Group DF Дмитро Фірташ. Частку фінансів надали фонду і кілька місцевих найбільш успішних акціонерних та приватних підприємств: ТОВ «Машзавод», «Трембіта», «Техно-Буд-Сервіс» та «Роднічок». Якщо проект буде успішним – подібні програми Group DF Дмитра Фірташа впроваджуватиме і в інших регіонах країни.

«У лютому цього року під час зустрічі з головою Федерації роботодавців України Дмитром Фірташем у Чернівцях, ми домовилися створити фонд підтримки малого та середнього бізнесу регіону, при чому це пілотний проект започаткований саме в Чернівецькій області, аналогів немає ніде в Україні», - сказав голова ОДА Михайло Папієв.

За його словами, на першому етапі фонд фінансуватиме 20 бізнес-проектів. Розмір пільгових кредитів під відсотки (від 5% до 15%) – у межах 100 - 320 тисяч гривень для одного підприємства, фінансування бізнес-ідей – від 50 до 80 тисяч гривень. Раду фонду очолюватиме голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв.

Губернатор Буковини також додав, що зароблені кошти Фонд буде реінвестувати в нові бізнес-ідеї, що значно збільшить кількість проектів для фінансування в майбутньому. «Відтак Фонд «Буковина» не тільки буде фінансово допомагати людям, які хочуть відкрити свою власну справу сьогодні, але й надалі ретельно відбиратиме нові бізнес-ідеї та допомагати підприємцям втілювати ці ідеї у життя. Це дуже важливо особливо для молодих людей, оскільки вони ще не мають досвіду підприємницької діяльності», - сказав Михайло Папієв.

Він додав, що при створенні Фонду «Буковина» було використано досвід Університету Кембриджу – одного з найпрестижніших у світі навчальних та наукових центрів, де вже понад 40 років ініціативи студентів та вчених успішно підтримують три фонди.

 

БукІнфо (с)

Фоторепортаж Сергія Зарайського, УНІАН / БукІнфо (с)