БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 2 Серпня 2020

«Єдина Альтернатива» - міські інновації! (ФОТО+ НОВЕ ВІДЕО)

ПОСТУП ДО ЗМІН /

 

Минулого четверга, 30 липня, відбулася друга з чотирьох запланованих візійних зустрічей учасників громадянського руху «Єдина Альтернатива».

 

Разом із засновником Києво-Могилянської бізнес-школи та Школи управління УКУ, ексміністром економічного розвитку та торгівлі України Павлом Шереметою Єдина Альтернатива обговорювала інноваційні ідеї, які здатні покращити якість життя в місті.

 

Небайдужі чернівчани, громадські діячі, лікарі, вчителі, ветерани бойових дій, волонтери, підприємці, будівельники, ІТ-спеціалісти вдруге зібралися для спільної роботи над Ідеєю Міста, якими вони хотіли би бачити головне місто Буковини.

 

Учасники візійного дискурсу ділилися успішними реалізованими проектами в інших містах та міркували над можливостями їхнього втілення у Чернівцях.

  

 

Лідери команди А шукали альтернативу всім тим проблемам в місті, які накипіли. Робота над ідеєю міста вже традиційно відбувалась у прямому ефірі. Чергове пряме включення процесу розробки Ідеї міста виявилося насиченим на он-лайн пропозиції від активних та небайдужих чернівчан.


У Чернівцях, як і на Буковині є потужний туристичний потенціал, який не розвивається, від слова «зовсім». Тому, перспективу створення туристичного центру Буковини у Чернівцях – підтримали. Обговорювали також ідею об’єднання місцевого архітектурного туризму з гастрономічними турами, а також подієвим туризмом.

 

Враховуючи кількість та якість активного бізнесу на локальному рівні, а також високу конкуренцію між гравцями на місцевому ринку, Чернівці мають всі можливості, щоби стати всеукраїнським центром розвитку малого та середнього бізнесу, з потужною місцевою бізнес-школою.

 

  

Не оминули питання про дороги та їх освітлення, з яким в кожного чернівчанина переважають негативні асоціації. Взагалі питання занепаду інфраструктури міста чи не на перших позиціях при кожній зустрічі команди «Єдиної Альтернативи». 


Говорили й про те, що розвиток студентських просторів у Чернівцях вкотре «не приживається», не говорячи про розвиток ІТ- та бізнес-хабів, без яких вже не можна уявити Львів чи Вінницю. Цікавим є факт, що вирішення цього питання не є настільки витратним у фінансовому плані, скільки вимагає контролю над дотриманням окреслених вимог та розподілом, обігом й оптимізацією розподілених коштів.

  

Попереду ще дві візійні зустрічі, на яких учасники команди А перейдуть до іншого етапу – формування пріоритетів розвитку міста. 

 

Окрім серії публічних подій Громадянський рух «Єдина Альтернатива» запланував ряд локальних обговорень ідей розвитку міста в усіх мікрорайонах Чернівців.


За результатами всієї роботи активні чернівчани розроблять комплексну Ідею міста та програму розвитку Чернівців, яка буде планом реалізації Ідеї Міста. Це буде спільний продукт, за реалізацію якого Єдина Альтернатива візьме відповідальність на себе.


Долучитися до розробки Ідеї міста можуть всі охочі та активні мешканці, яким не байдуже майбутнє міста.


Системні зрушення починаються саме з обговорення ідей та формування в його результаті спільної мети. 


Ніщо не зупинить те, на що ми здатні разом!

 

 Фото і відео: пресслужба “Є Альтернатива”