БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  АРМІЯ   >>> 15 Сiчня 2020

Місія "Повстанський вертеп на Сході" побувала з Колядою на прифронтових українських землях (ФОТО)

СИЛЬНІ, БО ЄДИНІ / 

Члени громадської організації “Молодіжний Націоналістичний Конгрес” відвідали прифронтові зони Донецької і Луганської областей із повстанським вертепом протягом 8-14 січня.


Протягом років росія в обличчі імперії та радянського союзу знищувала українські цінності і традиції. До Революції Гідності вона мала величезний інформаційний та культурний вплив на схід України, спотворюючи історію та вбиваючи українську мову.

Сьогодні ж звільнені частини Донеччини активно захищають українські інтереси та активно розвиваються в культурній сфері та державотворчій сферах. Ми приїхали на схід України із великою метою: спільна побудова Української Самостійної Соборної Держави, обмінюючись досвідом із місцевими громадськими активістами, органами влади, поширюю традиційний МНКівський повстанський вертеп.

Повстанський вертеп є унікальною різдвяною виставою для цієї частини України. Він поєднує звичний християнських мотив вертепу із історично-націоналістичним. За сюжетом добро (тобто Україна) перемагає зло (радянську окупацію) за допомогою небайдужих повстанців, єдності України та спільного до волі пориву.

Сценарій вертепу був написаний в 2008 році Львівським осередком МНК. Безпосередньо авторами вертепу є голова організації Соломія Фаріон, а також Андрій Бень, колишній голова Львівського осередку. Колядки, використані у верепі, мають свою історію і символізм, оскільки беруть свій початок із 40 років минулого століття. Їх співали воїни УПА та українці таємно по домівках та церквах.



Участь у вертепі взяли члени МНК із чотирьох осередків: Тернопілького, Львівського, Дніпровського та Київського. За словами Оксани Семенець, відповідальної за постанову вертепу, підготовка видалася нелегегкою, оскільки не було можливості проводити спільні репетиції. Доводилося окремо працювати по онлайн зв’язку та розспівуватися уже в дорозі.

Протягом поїздки молодь відвідала: Краматорськ, Слов’янськ, Святогірськ, Костянтинівку, Нью Йорк, Лисичанськ, Сіверодонецьк, Попасну і Бахмут, а також завершальний виступ відбувся у столиці на Михайлівській площі.

Мандрівку було розпочато із Тернополя, де повстанський вертеп вперше заспівав колядку на залізничній станції. Першим містом, яке з радістю прийняло повстанський вертеп, став Краматорськ. Ми відвідали місцевмх волонтерів та центри допомоги добровольцям, а також мали змогу разом поплести маскувальні сітки та навчити місцевих колядок.
 


У Слов'янську вертеп виступав на площі, відвідав Сіверо-Донецьке басейнове управління водних ресурсів, завітав у міську раду, управління молоді та спорту, а також зібрав глядачів в центральній бібліотеці.

Повстанський вертеп також побував у прифронтових зонах за 2-3 кілометри від фронту і так званих “ЛНР” і “ДНР”. Члени МНК мали змогу відвідати військових в комендатурах, на блокпостах та у військових частинах. Зовнішній вигляд “карнавалу”, саме так часто називали вертеп через яскраві образи повстанців, Сталіна, Чорта-НКВД, Звіздаря, привертав увагу місцевих жителів до нашої Місії.

“Подібні місії та поїздки не схід є важливими, оскільки російська імперія завжди інформаційно впливала на цю частину країни. Століттями знищувалося все українське, незгідних вивозили, а не їх місце заселяли своїх людей. Є важливо відновлювати наші українські традиції на сході україни, це те що нас ідентиікує, як українців. Місія вкотре підтверджує нашу єдність, цим ж протидіячи міфу, що україна різна по два боки Дніпра. Ні, ми переконалися, що Україна сильна і єдина і разом ми переможемо ту війну, яка ведеться проти нас.” - переконаний Василь Панькевич, організаційний референт МНК.



Молодіжний Націоналістичний Конгрес планує і надалі відвідувати прифронтові міста та схід України із просвітницькими лекціями та семінарами Курсу Вільних Людей. Ми запрошуємо молодь цих регіонів приїжджати на наші табори та заходи, щоб спільно займатися розвитком громад та молодіжної політики. Команда місії “Повстанський вертеп на Сході” наголошує, що готова і наступного року приїхати із виступами та залучити до організації вертепу місцевих активістів та органи державної влади.

Мандрівку було розпочато із Тернополя, де повстанський вертеп вперше заспівав колядку на залізничній станції. В потязі члени команди проводили репетиції та співали.

Першим містом, яке з радістю прийняло повстанський вертеп, став Краматорськ. Молодь відвідала місцевмх волонтерів та центри допомоги добровольцям, а також мала змогу разом поплести маскувальні сітки та навчити місцевих колядок.

У Слов'янську вертеп виступав на площі, відвідав Сіверо-Донецьке басейнове управління водних ресурсів, завітав у міську раду, управління молоді та спорту, а також зібрав глядачів в центральній бібліотеці.
 


У Святогірську вертеп виступив для місцевої активної громади, на фестивалі вертепів під лаврою, а також у військовому госпіталі.

У Костянтинівці члени громадських оорганізацій мали змогу зустріти повстанський вертеп та познайомитися із членами команди завдяки ГО "Гайдамаки".

Повстанський вертеп завітав із виступом у Нью Йорк, український Нью-Йорк. Селище знаходиться в Донецькій області, за три кілометри від лінії розмежування. Наразі підпорядковане Торецькій військово-цивільній адміністрації. До приходу радянської влади мало саме таку назву, а потім було перейменоване на Новгородське.

У Лисичанську молодь виступала на площі та на блокпості для батальйону "Тернопіль", а також у греко-католицькій церкві.

Сєвєроденецьк зустрів повстанський вертеп із великою приємністю на площі.

Вертеп також завітав в 1 школу м. Попасна, де провів кілька виступів для учнів, а також відвідав батальйон ім. Генерала Кульчицького та військові комендатуру.

В Бахмуті вертеп завітав до поліції, а також у військову частину.
 

Завершальний виступ відбувся в Києві на Михайлівській площі, де вертеп вже не так дивув переходих та глядачів, але привертав увагу яскравим вбранням, а також самим змістом місії "Повстанський вертеп на Сході", - повідомили БукІнфо у пресслужбі Молодіжного Націоналістичного Конгресу.