ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Марка Файнера
14-06-2020 13:32

«Так якого ж хера вам треба», панове!?

Русь, Україна,

95-й квартал.

То хто ж Україну

обікрав і засрав?

Крали-срали ми всі і вождів

собі обирали таких, як самі.

Та найбільше накрав

і рясніше насрав

політичний баран,

що з трибуни віщав.

 

До чого ж дотепні наші люди! Одного разу товариш попросив мене запроектувати йому покриття для господарської будівлі в селі подібне до того, що у сусіда. Каже, що міг би змавпувати, але то будували вуйки, а краще коли це зробить дипломований інженер.

Зібравши навантаження, побудувавши діаграму Максвелла-Кремони та виконавши необхідні розрахунки, за тиждень привіз йому в село, де вже була накрита поляна, робочі креслення. Заодно, озброївшись драбиною, вирішив подивитись, що там за ферми покриття у його сусіда. І от, диво – майже такі самі, як запроектував я, правда, дві зайві стойки та трохи завищена площа перерізу у верхньому поясі. До речі, оглядаючи деревяні конструкції, які звели наші вуйки, завжди дивуюсь їхній кмітливості та інтуїції, адже вони ніколи не вивчали опір матеріалів, будівельну механіку та розрахунок конструкцій. Трохи гірше в них з камяними та залізобетонними конструкціями, і це тільки тому, що не хочуть вчитись. «Сповнений самоповаги гуцул ніколи не сяде вчитись», – відповідають вони мені.

Другий випадок трапився з одним із винаходів, який називається «модифікатор будівельних розчинів ПР-1», який ще дотепер можна знайти у господарських магазинах (правда, здебільше фальсифікат). Над цим винаходом я працював довго: розробив оригінальну теорію механізму дії, технічні умови, затвердив у Міністерстві і санстанції, а склад тримав у секреті. Яким же було моє здивування, коли через кілька років побачив, як вуйки пшикають у розчин шампунь, дорожчий і не такий ефективний, як мій винахід, але за складом і механізмом дії дуже близький. Та авторський пріоритет був зафіксований – і я отримував свій чесний гонорар.

От і тепер, ще не встигнувши поставити питання, що в назві статті, виявив відповідь на нього у виборах ще минулого року «Такого, щоб можна було ним грати на роялі». Щоправда, і такий уже не влаштовує багатьох його виборців, тому мушу нагадати вам старий анекдот.

Відкрили бордель, великий, крутий, з повним асортиментом послуг і різноманіттям чоловічих «чеснот». Ціни шалені, але ж який сервіс! Так от, вирішили дві легковажні колежанки, шанувальниці гострих відчуттів, навідатись у цей заклад. Купили вхідні квитки і почали пошук. Піднімаються на другий поверх, а там покажчик «Маленький, тоненький». – «Хі-хі».

Пішли вище, а там «Маленький, товстенький». – «Хі-хі», – і піднялися ще вище. «Тоненький, довгенький» теж не підійшов.

І вже на п’ятнадцятому поверсі надпис «Все середнє». – «Такі в нас і вдома є», – порадившись, вирішили жіночки і піднялися ще вище.

Нарешті, долаючи довжелезні сходи і різні привабливі пропозиції, допленталися вони аж до сорокового поверху. А там – «Довгий, товстий». – «От, бачиш, все ж таки знайшли ми те, що шукали», – звертається одна колежанка до другої.

«А давай, піднімемось ще вище», – запропонувала та. Так і зробили. І от, на сорок першому поверсі зустрічає їх транспарант «Так якого ж хера вам треба?!».

Вам цей анекдот ні про що не нагадує?

Тож якого президента, яких депутатів ми хочемо, і чи самі вартуємо їх? І яких можновладців може обрати країна, в якій третина працездатного населення спекулює, шабашить, шахраює, краде, клянчить, бере і дає хабарі, займається здирництвом, ошукує один одного, а половина – терплячі й байдужі до долі держави та її народу?

 

«Живе сам і дає жити іншим», – найкраща характеристика керівника совєтських часів, яка означала «сам краде, дурить і дає можливість це робити своїм підлеглим» (звичайно, тільки не по відношенню до нього самого). Щось подібне я чув від своїх знайомих комерсантів, які збирались свого часу голосувати за Петра Порошенка.

І крали, і дурили, і всім всього вистачало. От, тільки це лицемірство і діляцтво мало колись закінчитись великою катастрофою, що й сталася з СССР.

Так станеться і з Україною, якщо ми не схаменемось і не прокинемося з летаргічного сну. «А ґебарите меліхе!», – казали колись старі євреї і були праві.

Та й дорікати пересічному громадянинові за те, що він дурить владу: не сплачує податки, дає хабарі, потроху краде, – було б несправедливо при нинішньому податковім тиску, бюрократії, завищених у кілька разів комунальних тарифах, мізерних пенсіях їхніх батьків.

Консенсусом могло би стати «влада не дурить людей, люди не дурять владу, не дуримо один одного». Саме на цих фундаментальних принципах функціонують всі цивілізовані держави. Ініціатива мала б виходити від влади, але саме їй це невигідно. Тож берімо ініціативу в свої руки!

Чим відрізняється нинішня влада від совєтської, ющенківської, януковичівської, порошенківської? Табличками на адміністративних будівлях і кабінетах. По суті, таке ж саме наїбалово для трудового народу, та навіть ще цинічніше, нахабніше і підступніше.

Наближаються чергові вибори. І що ви думаєте? До влади прийдуть мудрі, чесні, професійні люди? От, проаналізуйте, хто сьогодні у владних кабінетах. Ви не побачите там колишніх висококваліфікованих робітників, селян, конструкторів, технологів, агрономів, учених. В основному це ущербні ще з дитинства, в яких проблеми з інтелектом, а руки ростуть зі сраки, ледачі та брехливі, демагоги і сраколизи. І їм жити якось хочеться!

Не ждіть, не прийдуть мудрі, чесні, підприємливі хоча б тому, що здатні і без цього заробити собі на життя, не хочуть лізти у цей гадючник. Та й не підпустять їх до владного корита ті самі нікчеми.

Не стануть вони й самовисуванцями, тому що не самозванці і зневажливо ставляться до різних політичних трупарень.

Таких треба шукати, знаходити, запрошувати, приводити до влади, оберігати і шанувати. Здатні ми на це – обрати хоча б одного з кожної тисячі населення, чи кожний вважає себе найрозумнішим, президентом, міністром і йому все по цимбалах?

А якщо не прийдуть, то знову будемо мати при владі бариг з їхніми лакеями, які, для того щоб не світитись, виставлять нам для управління нових баранів. Промовчимо цього разу – будемо мати таке ж саме пограбування, ґвалтування, шахрайство і реформовані по самі яйця правоохоронні органи.

Тож не піддавайтеся зомбуванню через продажні ЗМІ і пригодовані так звані моральні авторитети. Обирайте депутатів у своїх трудових колективах з тих, кого ви добре знаєте (тільки не керівників та їхню прислугу).

А взагалі, маю великий сумнів у тому, що нинішній стан країни можна змінити суттєво на краще без мудрої, контрольованої суспільством (Майдан, Революційна варта) диктатури трудового народу, солдатської руки (боронь тільки, Боже, фашистської чи дурної), без обґрунтованої концепції розвитку суспільства.

Отже, думаймо, шукаймо, діймо! Не віддаймо країну на поталу баранам і баригам.

Слава Україні!

 

PS

Мою кандидатуру прошу не обговорювати у зв’язку з віком і небажанням змінювати характер діяльності.

До теми розповім, як у колективі викладачів обговорювали кандидатури на посаду проректора інституту. Бажаючих було багато. Розглядали кожного: одні не підходили, тому що позапартійні; другі – тому що не займались наукою; треті – не брали участі в громадському житті; інші – схильні до п’янства і хабарництва.

Нарешті черга дійшла до мене, хоч я на тій нараді не був і свою кандидатуру не виставляв. Та й не погодився б, адже мене морально і матеріально цілком влаштовувала посада старшого викладача і по сумісництву старшого наукового співробітника галузевої лабораторії високоміцних залізобетонних конструкцій.

У моїй кандидатурі на посаду проректора підходило все: і член КПРС, і успіхи в науці, і активна громадська діяльність, і хабарі не брав, і студенток не спокушав. Тобто жодного компромату не було.

Був на тій нараді один поцеватий доцент з кафедри гідравліки, який дуже хотів стати великим начальником. Почувши характеристику про мене, він аж почервонів і закричав: «Він курить, він курить! Ура! Він курить!».

Переглядів (885) / Коментарі (20)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...